Barevné nástroje Martin W. Placht

Barevné smyčcové nástroje jsou vyrobeny z masivního, krásně žíhaného javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Velmi kvalitního smrkového dřeva na vrchní desku a výběrového ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky a podbradek. Struníky s vestavěnými dolaďovači usnadňují hráčům jemné doladění tónu.

Na tyto nástroje je dle staré receptury namíchaný lak, čistě z přírodních komponentů, v odstínech pruské modře, olivově zelené, metalické žluto chromo zlaté, titanové bílé s modrými motivy ve stylu míšenského porcelánu a limetkové fialové. Dle přání lze namíchat odstín téměř jakékoliv barvy. Lak této receptury prokazatelně zlepšuje akustické vlastnosti daného nástroje.

Barevné nástroje nejsou určeny pouze pro začátečníky, ale i pro velmi pokročilé muzikanty, kteří se chtějí odlišit od tradičního vzhledu smyčcových hudebních nástrojů.

Vysokou kvalitu zpracování a tónu zvýrazňují i francouzské kobylky Aubert. Pro housle jsou použity struny ALPHAYUE od firmy Thomastik-Infeld, které dodávájí nástrojům plnohodnotný zvuk srovnatelný s drahými nástroji.
Barevné nástroje standartně vycházejí z modelu S. Na přání lze vyrobit barevný nástroj v jakékoliv naší kategorii.