Petr Rácz


je rodákem z Lubů, městečka v Západních Čechách s bohatou houslařskou tradicí. Zájem o stavbu nástrojů jej po ukončení základní školy přivedl do houslařské školy v Lubech. Zde v roce 1993 pod vedením Karla Zadražila a Emila Lupače – mistrů houslařů – úspěšně dokončil jako nejlepší absolvent ročníku čtyřletý obor Umělecko-řemeslná výroba hudebních nástrojů – houslař.
Od roku 1994 staví pod svým jménem mistrovské nástroje a spolupracuje s ateliérem Akord Kvint. V houslařském umění se zdokonalil za přispění mistrů houslařů Jana Poetzla, Arpáda Šivaka, Michaela van Berkuma a Eduarda Schwena. Zúčastnil se houslařských soutěží v německém  Mittenwaldu, italské Cremoně, ale také doma v českém Náchodě, kde získával další nové zkušenosti.
Tónovou kvalitu svých houslí, viol a cell konzultuje s profesory Pražské konzervatoře a členy Dvořákova kvarteta.
Jeho mistrovské nástroje zakotvily po celém světě. V Čechách na jeho nástroj hraje houslistka Anna Skálová,Jan Macečko,Jakub Junek,Markéta Dominikusová a jiní skvělí mladí muzikanti.
Od roku 2008 je členem Kruhu umělců houslařů.
Od roku 2009 věnuje každoročně svůj nástroj houslové akademii Václava Hudečka pro nejlepšího studenta, který je vyhlášen na závěrečném Galakoncertě v Luhačovicích. V březnu 2012 byl přijat do encyklopedie osobností Who is Who Word Society Corporation.
Po celou svou kariéru spolupracuje s významnou německou firmou Streichinstrumente Berndt&Marx OHG.
Mistrovské nástroje staví ručně podle starých technologií. Vrchní i spodní deska a krk jsou kompletně ručně opracované. Je používán 30 let starý přírodně sušený materiál, italský smrk a bosenský javor. Lak je namíchaný podle sto let staré italské receptury.
Pro stavbu houslí používá převážně modely Stradivari a Guarneri del Gesu. Na přání je možno postavit i jiný model.

Michal Rácz


se narodil v Lubech jako prvorozený syn Petra Rácze a následuje jej v jeho stopách. Do výroby houslí , viol a violoncell se zapojil již v raném věku v dílně svého otce.Po ukončení základní docházky neváhal a ihned si podal přihlášku na houslařskou školu v Chebu. Tam studoval jako nejlepší student ročníku a i proto byl oceněn nadací Schola Ludus za mimořádné výsledky ve studiu v roce 2011. Součastně studuje i hru na housle.
V letech 2013-2015 se zúčastnil zahraniční stáže v americkém Anchorage, která mu dala bohaté zkušenosti pro stavbu a restaurování smyčcových hudebních nástrojů.
Již ve svém věku se zúčastnil houslařských soutěží. Za kvalitu práce odvedené na mistrovských nástrojích získal uznání od mistrů v tomto oboru.
Jeho nástroje zakotvily po celém světě. Jmenovitě v Americe , Asii , střední Evropě. V Čechách na jeho nástroj hraje talentovaná houslistka Miriam Magdaléna Haniková, která na svůj nástroj nedá dopustit.
Od roku 2016 spolupracuje s významnou německou firmou Streichinstrumente Berndt&Marx OHG.
Mistrovské nástroje staví ručně podle starých technologií pod vedením svého otce. Vrchní i spodní deska a krk jsou kompletně ručně opracované. Je používán 30 let starý přírodně sušený materiál, italský smrk a bosenský javor. Lak je namíchaný podle sto let staré italské receptury. Pro stavbu nástrojů používá modely v dílně svého otce.