Junior

 • Housle 1/8 - 4/4

Nástroje modelové řady "Junior" jsou ručně vyrobeny z masivního, decentně žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Velmi kvalitního alpského smrkového dřeva na vrchní desku a výběrového ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky a podbradek. Struníky s vestavěnými dolaďovači usnadňují jemné doladění tónu.

Nástroje jsou lakovány lihovým lakem v odstínech zlatavé barvy. Použití francouzského modelu kobylek značky Aubert zvýrazňuje vysokou kvalitu nástrojů.

Pro housle jsou standartně použity struny ALPHAYUE od rakouské firmy Thomastik-Infeld. Kombinace bezkonkurenční ceny s kvalitou strun firmy Thomastik-Infeld je přesně to, co činí houslovou sadu Alphayue lákavou variantou pro začínající hráče. Syntetické jádro strun nabízí snadnější odezvu při hře smyčcem a zároveň plnohodnotný zvuk srovnatelný s dražšími sadami

Student

 • Housle 1/8 - 4/4
 • Viola 15'' - 16.5''
 • Violoncello 7/8 - 4/4

Nástroje modelové řady "Student" jsou ručně vyrobeny z masivního, jemně žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Velmi kvalitního alpského smrkového dřeva na vrchní desku a výběrového ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky a podbradek. Struníky s vestavěnými dolaďovači usnadňují jemné doladění tónu.

Nástroje jsou lakovány lihovým lakem v odstínech hnědé barvy. Použití francouzského modelu kobylek značky Aubert zvýrazňuje vysokou kvalitu nástrojů.

Pro housle jsou standartně použity struny ALPHAYUE od rakouské firmy Thomastik-Infeld.Kombinace bezkonkurenční ceny s kvalitou strun firmy Thomastik-Infeld je přesně to, co činí houslovou sadu Alphayue lákavou variantou pro začínající hráče. Syntetické jádro strun nabízí snadnější odezvu při hře smyčcem a zároveň plnohodnotný zvuk srovnatelný s dražšími sadami.

Antique

 • Housle 4/4

Nástroje modelové řady "Antique" jsou ručně vyrobeny z masivního, krásně žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Velmi kvalitního alpského smrkového dřeva na vrchní desku a výběrového ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky a podbradek. Struníky s vestavěnými dolaďovači usnadňují jemné doladění tónu.

Nástroje jsou lakovány lihovým lakem ve stylu starého schönbachu s výrazným vymýváním laku . Použití francouzského modelu kobylek značky Aubert zvýrazňuje vysokou kvalitu nástrojů.

Pro housle jsou standartně použity struny Dominant od rakouské firmy Thomastik-Infeld. Houslové struny Dominant jsou jedny z nejvyhledávanějích sad vůbec. Léty ověřená konstrukce s jádrem z mnohačetného syntetického lanka nabízí čistý, měkký tón bohatý na vyšší harmonické a stabilní ladění. Tuto sadu lze považovat za "referenční standard" a může být dobrým výchozím bodem při hledání nových zvukových možností strun vyráběných z moderních syntetických materiálů a jejich modifikací.

Concert

 • Housle 4/4
 • Viola 15'' - 16.5''
 • Violoncello 7/8 - 4/4

Nástroje modelové řady "Concert" jsou ručně vyrobeny z masivního, výrazně žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Výběrového alpského smrkového dřeva na vrchní desku a nejkvalitnějšího ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky podbradek i struník s jemným dolaďovačem pro strunu E.

Lakování lihovým lakem odstínu jantarové barvy a lehké stínování dodává nástrojům neodolatelný vzhled. Stejně jako u nižších modelových řad jsou zde použity kobylky francouzského modelu značky Aubert.

Pro housle jsou standartně použity struny Dominant od rakouské firmy Thomastik-Infeld. Houslové struny Dominant jsou jedny z nejvyhledávanějích sad vůbec. Léty ověřená konstrukce s jádrem z mnohačetného syntetického lanka nabízí čistý, měkký tón bohatý na vyšší harmonické a stabilní ladění. Tuto sadu lze považovat za "referenční standard" a může být dobrým výchozím bodem při hledání nových zvukových možností strun vyráběných z moderních syntetických materiálů a jejich modifikací.

Performance

 • Housle 4/4
 • Viola 15'' - 16.5''
 • Violoncello 7/8 - 4/4

Nástroje modelové řady "Performance" jsou ručně vyrobeny z masivního, výběrového žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Výběrového alpského smrkového dřeva na vrchní desku a nejkvalitnějšího palisandrového dřeva pro kolíčky podbradek i struník s jemným dolaďovačem pro strunu E. Na hmatník je použito výběrové ebenové dřevo.

Lakování lihovým lakem odstínu hnědé barvy s jemným stařením a lehkým stínováním dodává nástrojům neodolatelný vzhled. Francouzské kobylky Despiau zvýrazňují vysokou kvalitu těchto nástrojů.

Pro housle jsou standartně použity struny Dominant od rakouské firmy Thomastik-Infeld. Houslové struny Dominant jsou jedny z nejvyhledávanějších sad vůbec. Léty ověřená konstrukce s jádrem z mnohačetného syntetického lanka nabízí čistý, měkký tón bohatý na vyšší harmonické a stabilní ladění. Tuto sadu lze považovat za "referenční standard" a může být dobrým výchozím bodem při hledání nových zvukových možností strun vyráběných z moderních syntetických materiálů a jejich modifikací.

Bohemia

 • Housle 4/4

Nástroje modelové řady "Bohemia" jsou ručně vyrobeny z masivního, výběrového žíhaného karpatského javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Výběrového alpského smrkového dřeva na vrchní desku a nejkvalitnějšího ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky podbradek i struník s jemným dolaďovačem pro strunu E.

Lakování lihovým lakem odstínu hnědé barvy s hlubokým žíháním dodává nástrojům neodolatelný vzhled. Francouzské kobylky Despiau zvýrazňují vysokou kvalitu těchto nástrojů.

Pro housle jsou standartně použity struny Dominant od rakouské firmy
Thomastik-Infeld. Houslové struny Dominant jsou jedny z nejvyhledávanějích sad vůbec. Léty ověřená konstrukce s jádrem z mnohačetného syntetického lanka nabízí čistý, měkký tón bohatý na vyšší harmonické a stabilní ladění. Tuto sadu lze považovat za "referenční standard" a může být dobrým výchozím bodem při hledání nových zvukových možností strun vyráběných z moderních
syntetických materiálů a jejich modifikací.

Koncertní nástroje Petr Rácz & Michal Rácz

 • Housle 4/4
 • Viola 15'' - 16.5''
 • Violoncello 7/8 - 4/4

Tyto nástroje jsou vyrobené samotnými mistry houslaři za lehkého použití moderních technologií. Použití těch nejlepších materiálů pro konzertní nástroje je samozřejmostí. Materiál je velmi pečlivě uskladněn po dobu nejméně 20ti let, což poukazuje na vyzrálost použitého materiálu.

Na tyto nástroje je dle sto let staré receptury namíchaný lihový nebo olejový lak, který průkazně zlepšuje akustické vlastnosti daného nástroje. Nejen díky tomu jsou tyto nástroje známé po celém světě. Pro stavbu těchto nástrojů jsou převážně použity nejznámější modely A.Stradivari a Guarneri del Gesú. Kobylky Despiau jsou standartně použity pro každý konzertní nástroj.

Pro housle jsou použity struny THOMASTIK DOMINANT, pro violy struny D´Addario Helicore, které mají výborně zpracované vinutí, což strunám zaručuje vynikající herní stabilitu a dlouhou životnost a pro cello struny LARSEN. Violoncellové struny Larsen Original jsou dnes lety prověřeným standardem pro hráče na profesionální úrovni. Svojí hřejivou barvou, stálostí ladění a snadnou odezvou jsou ideální pro klasický styl hry.

Mistrovské nástroje Petr Rácz & Michal Rácz

 • Housle 4/4
 • Viola 15'' - 16.5''
 • Violoncello 7/8 - 4/4

Tyto nástroje jsou vyrobené podle postupů starých mistrů houslařů bez jakéhokoliv zásahu moderních technologií. Použití těch nejlepších materiálů, pečlivě uskladněných po dobu nejméně 30ti let, poukazuje na vyzrálost a neodolatelnost těchto nástrojů.

Na tyto nástroje je dle sto let staré receptury namíchaný lihový nebo olejový lak, který průkazně zlepšuje akustické vlastnosti daného nástroje. Nejen díky tomu jsou tyto nástroje známé po celém světě. Pro stavbu těchto nástrojů jsou převážně použity nejznámější modely A.Stradivari a Guarneri del Gesú. Kobylky Milo Stamm Royal jsou standartně použity pro každý mistrovský nástroj.

Pro housle jsou použity struny THOMASTIK PETER INFELD, pro violy struny D´Addario Helicore, které mají výborně zpracované vinutí, což strunám zaručuje vynikající herní stabilitu a dlouhou životnost a pro cella struny Larsen Magnacore. Violoncellové struny Larsen Magnacore jsou dalším vývojovým stupněm vycházejícím z původní sady Larsen Original. Hráčům nabízejí pestřejší paletu zvuků při práci s tónem: od temného témbru až k brilantní čistotě. Kovové jádro strun A a D je opředeno plochým drátem. Struny G a C jsou vyrobeny z ocelového lanka opředeného wolframem.

Barevné variace

Barevné smyčcové nástroje jsou vyrobeny z masivního, krásně žíhaného javorového dřeva použitého standartně na spodní desku, krk a luby. Velmi kvalitního smrkového dřeva na vrchní desku a výběrového ebenového dřeva pro hmatník, kolíčky a podbradek. Struníky s vestavěnými dolaďovači usnadňují hráčům jemné doladění tónu.
Na tyto nástroje je dle staré receptury namíchaný lak, čistě z přírodních komponentů, v odstínech pruské modře, olivově zelené, metalické žluto chromo zlaté, titanové bílé s modrými motivy ve stylu míšenského porcelánu a limetkové fialové. Dle přání lze namíchat odstín téměř jakékoli barvy. Lak této receptury prokazatelně zlepšuje akustické vlastnosti daného nástroje.
Barevné nástroje nejsou určeny pouze pro začátečníky, ale i pro velmi pokročilé muzikanty, kteří se chtějí odlišit od tradičního vzhledu smyčcových hudebních nástrojů.
Vysokou kvalitu zpracování a tónu zvýrazňují i francouzské kobylky Aubert. Pro housle jsou použity struny ALPHAYUE od firmy Thomastik-Infeld, které dodávájí nástrojům plnohodnotný zvuk srovnatelný s drahými nástroji.
Barevné nástroje standartně vycházejí z modelu Student. Na přání lze vyrobit barevný nástroj v jakékoliv naší kategorii.